ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6285216
*
nr 628 5216
Spegel
Oval, 80x100
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 18:32:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 18:46:48
1
500 kr
7/3 18:38:23
2
350 kr
7/3 18:38:37
2
450 kr
7/3 18:38:48
2
550 kr
7/3 19:24:48
3
650 kr
7/3 19:27:26
2
650 kr
7/3 19:28:31
2
850 kr
7/3 19:35:21
4
750 kr
7/3 21:21:31
1
850 kr
7/3 21:23:13
1
900 kr
8/3 11:28:27
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 628 5216
Spegel
Oval, 80x100
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/3 18:46:48 | 1 | 500 kr |
7/3 18:38:23 | 2 | 350 kr |
7/3 18:38:37 | 2 | 450 kr |
7/3 18:38:48 | 2 | 550 kr |
7/3 19:24:48 | 3 | 650 kr |
7/3 19:27:26 | 2 | 650 kr |
7/3 19:28:31 | 2 | 850 kr |
7/3 19:35:21 | 4 | 750 kr |
7/3 21:21:31 | 1 | 850 kr |
7/3 21:23:13 | 1 | 900 kr |
8/3 11:28:27 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27